Infoto.tv FORUM

Gość

Autor Wątek: Wybór nowego obiektywu - porady  (Przeczytany 566 razy)

reburn

• Nowy
  • *
Wybór nowego obiektywu - porady
« dnia: Kwiecień 18, 2016, 06:46:54 pm »
Witam serdecznie,
planuje zakupić nowy obiektyw „Tamron 18-200mm F3.5-6.3 Di II VC Nikon” i chciałbym zapytać szanownych użytkowników, czy z coś takiego ułatwi mi robienie zdjęć na ślubie, oraz chrzcinach, czyli głównie w kościołach, ewentualnie w plenerze? W najbliższym czasie szykuje mi się kilka poważnych imprez, a do tego wszędzie zostałem poproszony o zrobienie kilku fotek z tych wydarzeń. Ja wiem, że sprzęt to nie wszystko, jednak chciałbym skorzystać z okazji i zdobyć troszeczkę większego doświadczenia, zwłaszcza w takich okolicznościach. Będę wdzięczny za każdą radę, oraz pomoc w wyborze nowego obiektywu. Powiedzcie mi proszę, czym się sugerować podczas takiego wyboru, a być może uwagi tu zawarte pomogą komuś innemu przy zmianie sprzętu.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie.

Marcin

• Nowy
  • *
Odp: Wybór nowego obiektywu - porady
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2016, 10:25:37 pm »
No ja nie pomogę, bo dopiero co zakupiłem pierwszą swoją lustrzankę, w dziwnych okolicznościach, ale z tej okazji też chętnie takowych porad posłucham. Na razie dysponuję jedynie kitem 18-55 i chwilowo wystarczy chyba :)

Infoto

• Administrator
  • Nowy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2016, 12:33:09 pm »
Hejka,

ja niestety też dużo nie pomogę z racji raczej nikłego doświadczenia w slubniakach. Na koncie mam tylko jeden występ gościnny jako drugi fotograf i prawie całość pstrykałem Canon 24-105 L przy pełnej klatce i właściwie dawał radę.
18-200 to ogromny zakres, który na pewno będzie się przekładał na jakość obrazu, a F6,3 przy długiej ogniskowej może sprawić trochę problemów z utrzymaniem ostrości obrazu.
Niestety, musisz wygooglować po nieco sensowniejsze porady. To na co polecam zwracać uwagę to szybkość i dokładność auto-focusa, bo czasem trzeba cykać na prawdę szybko ;)
Aaa.. i polecam dokupić poza tym jakieś stało-ogniskowe, jasne szkło do portretów i ciemnych miejsc.

Krystian

• Nowy
  • *
  • Grafika/Fotografia/IT
    • Fotografia i grafika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2016, 05:44:15 pm »
Hej jak wyobrażasz sobie bieganie na ślubie z obiektywem 18-200? Na śluby obiektywy mają być:
- Jasne (minimum 2.8 )
- Najlepiej stałki Ale nie koniecznie - jak nie masz 2 aparatów przy sobie - to bierz np/ 24-70 2.8 i 85mm 1.4
- minimum jeden szeroki
- Zawsze miej przy sobie 50mm!
- Tele tylko w plener, chyba, że jakoś chcesz to użyć to jak najbardziej, wtedy 70-200, ale w ciemne miejsca - jasne obiektywwy minimum 2.8
Wiem, że nie pytasz o puszkę, ale najlepiej mieć taką, która nie szumi na high iso - jak błyskasz lampą to odbijaj światło od białych miejsc bo ci obraz się zabarwi.

Pamiętaj, że im bardziej większa ogniskowa tym bardziej płaski obraz :)
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2016, 04:01:58 pm wysłana przez Krystian »
Krystian Chmielewski